Quartos Em Casa Familiar Hotell
Quartos Em Casa Familiar Hotell São José dos Campos ligger inom 6 km från Museu Municipal de Sao Jose dos Campos.
Gästerna hittar Catedral de São Dimas ungefär 15 minuters bilresa från det här hotellet. Brazilian Aerospace Memorial kan också hittas inom 7 km från hotellet.
Restaurangen O Botequeiro erbjuder brasilianska rätter och ett stenkast från boendet.
- Lokala sevärdheter
- Igreja Catolica Santo Expedito2 km
- Telhanorte1,9 km
- Igreja Adventista do Setimo Dia Movimento de Reforma1,7 km
- Paroquia Sao Joao Bosco2,2 km
- Capela2,2 km
- Centro Comunitario Joao Cordeiro dos Santos800 m
- Arena Sul Society2,1 km
- Cemiterio Colonia Paraiso2,7 km
- Igreja Santo Expedito2 km
- assembleia de Deus ministerio internacional agape2,1 km
- Flygplatser
- Sao Jose dos Campos Regional6 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Ingen parkering
- Inga husdjur
- Endast för vuxna
- Bagageförvaring
- Omklädningsrum
Aktiviteter och avkoppling
- Fritids- och TV-Rum
På rummet
- Rum med Wi-Fi
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🕗
Vilken tid checkar man ut på Quartos Em Casa Familiar Hotell?
Gästerna på Quartos Em Casa Familiar Hotell måste checka ut till 10:00. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Quartos Em Casa Familiar Hotell?
Quartos Em Casa Familiar Hotell erbjuder Litet rum och Standardrum med Queen size-säng att välja mellan. - ❓
Vilken avbokningspolicy har Quartos Em Casa Familiar Hotell?
Här finns gratis avbokning. För mer information, kontakta personalen på Quartos Em Casa Familiar Hotell.